laupäev, 20. detsember 2014

Loeng koerte toitmisest 11.01.2015


TAKO korraldab pühapäeval, 11.01.2015 algusega kell 11:00 loengu teemal KOERTE TOITMINE!

Lektor: Tiia Ariko, kennel Esaber
Asukoht: EKL büroo, Tuisu 2A, Tallinn
Hind: 15 EUR TAKO liige / 17 EUR mitteliige

Registreerimiseks palume saata e-mail aadressile tako @ tako.ee ja pärast regamiskinnituse saamist teha ülekanne (selgitus: toitmise loeng ja osaleja nimi, makse saaja: Tarkade Koerte Klubi, IBAN: EE722200221015570359).

Regamine kuni 8.01 k.a. Kohtade arv on piiratud! / NB! KOHAD TÄIS!

Tiia Ariko töötab Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudis lektorina, olles spetsialiseerunud loomade ainevahetuse uurimisele ning andes ka koerakasvatuse loenguid. Lisaks on ta Eesti Maaülikooli loomakliinikus koerte käitumisnõustaja, EKL aretustoimkonna liige, EKL-KKK atesteeritud kuulekuskoolituse koolitaja, koerakasvataja ja hobisportlane.

Loengus räägitakse koerte toitmisest päris algusest ja võimalikult lihtsalt ning ei süveneta toortoitmise spetsiifikasse, kuid sellest mööda ka ei vaadata. Kuivtoidust ei otsita „mürke“, pigem tehakse selgeks, kuidas „lugeda“ kuivtoidu koti silti. 
Samuti selgitatakse, mida tähendavad toidukotil erinevad lühendid ning mis ja miks on kirjas koostisosade nimekirja esimeses otsas ning mis ja miks viimases otsas. Samuti räägitakse, mille järgi ja kuidas valida koerale sobivat toitu, mis on valgud, rasvad, süsivesikud ning miks ja kui palju koeral neid vaja on.

Lektori juhendamisel tehakse kohepeal ka mõned lihtsad arvutused –  arvutame välja igaühe koerale sobiva ööpäevase energiavajaduse. Selleks palume kindlasti kaasa võtta taskuarvuti ja oma koera kuivtoidu pakend! Sama valemi järgi saab välja arvutada ka sobiva ratsiooni toorega toites.

Loeng kestab koos pausidega kokku ca 5 tundi.
Loengut on lubatud jäädvustada ainult enda tarbeks konspekteerides, st filmimine ega lindistamine ei ole lubatud.

Ürituse FB leht

Foto: Tiina Teng-Tamme