Trennid

TAKO viib läbi kutsikakooli, rallikuulekuse (Ralli-K), sõnakuulelikkuse (SK) ja agility (AG) trenne. Klubi treeneriteks on Tiina, Anne, Ege, Marge (tutvustused allpool). Kõik treenerid on meie klubi liikmed, omavad ka ise treenitavatel aladel võistlustulemusija on Eesti Kennelliidu poolt atesteeritud koolitajad.

Kutsikakooli ja Ralli-K trennid toimuvad Tallinna Lauluväljakul õues. Algavate trennide kohta leiab info SIIT.
SK ja AG rühmatrennid toimuvad Lauluväljakul õues ja TAKO hallis Maardus. SK individuaaltrennid toimuvad kokkuleppel koeraomanikuga talle sobival ajal ja sobivas kohas. AG individuaaltrennid toimuvad Maardus TAKO hallis. Hetkel on kõik AG ja SK trennid täis, uued gruppide kohta jälgige palun infot blogis.

Kutsikakooli tulles peavad kutsikad olema saanud kõik eakohased vaktsiinid. SK, AG ja Ralli-K trennides osalevad koerad peavad olema nõuetekohaselt vaktsineeritud ega tohi olla agressiivsed teiste koerte või inimeste suhtes. Trennides ei tegeleta probleemkäitumise lahendamisega! Agility trenni tulles peaks koer oskama elementaarseid käsklusi (istu, lama, koht, siia).

TIINA JÜRJO - agility rühmatrennid
Tiinast sai koeraomanik aastal 1983, kui pika lunimise peale tuli perre suur must puudel, kellega sai Tiina ka esimese kogemuse koertekoolitusest, osaledes ülddressuuri kursusel. Agility juurde jõudis Tiina aastal 2003 koos welshi terjeriga Marta ning sellest ajast alates on agility olnud Tiina suur kirg.

Welshi terjeritega Sedrik ja Lill kuulus Tiina aastatel 2006-2012 ka Eesti rahvusmeeskonda. Sedrikuga on nad olnud mitmel korral Eesti Meistrivõistluste pjedestaalil ning  Lillega olnud Eesti AG Meister 2011. Hetkel treenib ja võistleb Tiina kahe koeraga, kelleks on pikakarvaline pürenee lambakoer Mia ning siiani krapsakas 10-aastane Lill. Agility koolitamisega tegeleb Tiina alates aastast 2009 ja 2012 sai temast EKL atesteeritud agility koolitaja. Tiina on osalenud pea kõigil Eestis korraldatud agility seminaridel ja samuti täiendanud end mitmel korral Soomes Onemind Dogs koolituskeskuses.  Tiina on EKL-KKK atesteeritud koolitaja.

Tiina AG rühmatrennid toimuvad T, K, ja P Maardus, TAKO hallis. Hetkel kõik grupid täis.
Kontakt: 5289926 (tööpäeviti kl 18.00-21.00 või nädalavahetustel), tiina.jyrjo @ gmail.com.

ANNE TAMMIKSALU  - agility, sõnakuulelikkus (nii rühma- kui individuaaltrennid)
Sõnakuulelikkus, see on tõeline maalikunst, kus iga pintslitõmme peab olema täiuslik. Agility on minu jaoks kui pöörlev vaateratas, mis ei tohi kunagi laperdama hakata, ta peab pöörlema alati ühel kindlal trajektooril. Kõike seda pean ma ka silmas oma treeningutel täiendades ennast pidevalt erinevatel koolitustel ja seminaridel.

Koerad on olnud minu peres aastast 1990, kuid koeraspordimaailma sukeldusin 1998, kui perre tuli teine cockerspanjel Rolly, kellega harrastasin nii SKd kui ka AGd ning SKs jõudsime Rollyga VÕI klassi.

Olles nakatunud koeraspordi pisikuga kasvasid ka eesmärgid ning järgmiseks harrastuskoeraks sai juba koeraspordi üks favoriittõuge – bordercollie. Päevast, mil Dixi saabus meile, muutus minu elus kõik. Tänu Dixile alustasin ma justkui uut kooliteed, kus oli nii palju uusi õppeaineid, mida ma oma varasemate õpingute jooksul ei olnud omandanud. Dixi saavutusteks olid EST SK CH, EST AG CH ning Eesti SK ja AG Meister 2007. Aastatel 2004-2009 kuulusime Dixiga Eesti agility rahvusmeeskonda ning esindasime Eestit AG MMil.

2006. aastal täienes meie pere bordercollie Rikaga, kelle peamisteks spordialadeks said SK ja AG. Rikaga tuli meie perre uus karakter, kes vajas hoopis teistsugust lähenemist kui Dixi. See oli põnev aeg uute väljakutsetega, mille krooniks on Rika suurepärased saavutused: EST AG CH, FI AG CH, EST SK CH, FI TVA, DK OB CH, LV OB CH, S OB CH,  CH INT OB (CIO), NORDISK LYD (Põhjamaade) CH. SK Eesti Meistri tiitli võitles Rika välja 8 korral: 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015.  Oleme Rikaga osalenud SK MMil kokku 6 korral ja meie parimaks tulemuseks on aastal 2013 Ungaris toimunud SK MM 5. koht. 2014.a. osalesime AG MMil, kuuludes Eesti makside meeskonda, kes võitis meeskondlikul agility rajal 2. koha.

2014.a. tuli Rika kõrvale pisikene bordercollie neiu Iti, kes tõi mulle taas uusi väljakutseid, millega ma varasemalt ei olnud kokku puutunud. Itiga hakkasime samuti harrastama nii SKd kui ka AGd. Tänaseks päevaks, kui Rika on jäänud auga väljateenitud vanaduspõlve pidama, on Iti võtnud teatepulga üle ja võitnud juba mitmeid hinnatavaid tiitleid: EST SK CH, FI TVA, Eesti SK Meister 2016, 2017, SK MM 2018 2. koht. Agilitys võistleme AG3 klassis.

EKL Aastakoera konkursil olen oma koertega osalenud 11 korral ning võitnud EKL SK Aastakoera tiitli: Dixiga 1 kord, Rikaga 8 korda ja Itiga 2 korda.

Olen EKL-KKK atesteeritud koolitaja, FCI / EKL AG kohtunik, EKL SK kohtunik.

Minu SK rühmatrennid toimuvad E õhtuti, talvisel perioodil Maardus TAKO hallis ning kevadel-suvel  väljas erinevatel platsidel. AG rühmatrennid toimuvad T, K ja N Maardus TAKO hallis. Kontakt: 5184759, diximaa@gmail.com


EGE TALIARU - agility, sõnakuulelikkus (nii rühma- kui individuaaltrennid)
Trennides kasutab Ege peamiselt positiivse kinnistamise meetodit, trennid on lõbusad ja vahelduslikud. Kõikidele koertele lähenetakse individuaalselt lähtudes konkreetsest koerast, tõust ja koerajuhi sportlikest eesmärkidest.

Ege on koeraspordiga aktiivselt tegelenud alates aastast 2010, mil ta võttis parson russell terjeri nimega Skipper, kellega alustas nii agility kui sõnakuulelikkuse trennidega. Skipper on hetkel juba pensionil, kuid AGs jõudis kõrgemasse ehk A3 klassi ning SKs võistles AVA klassis.
Alates aastast 2013 on Egel ka bordercollie Gitta, kes harrastab aktiivselt nii SKd kui AGd. Gitta on saavutanud tiitlid EST AG CH, EST SK CH ja FI SK CH, LV SK CH ja INT SK CH. Ege ja Gitta kuuluvad SK MM'i Eesti võistkonda aalates 2017 aastast. 2017 aastal Eesti SK Meistrivõistluste 2. koht ja 2018 aastal Eesti SK Meister.

Ege SK rühmatrennid toimuvad T õhtuti Tallinna Lauluväljaku juures õues. AG rühmatrennid toimuvad N õhtuti Maardus TAKO hallis. Individuaaltrennid kokkuleppel. Ege on EKL-KKK atesteeritud koolitaja.
Kontakt: egetaliaru @ hotmail.com, 5079028 (T ja N)

MARGE PERRI- kutsikaskool, rallikuulekus
Koolitamisel kasutame põhimõtet "õige käitumine = preemia". Preemiaks on maius, mäng ja kiitev sõna.

Kursusel õpitakse elementaarseid käsklusi (istu, lama, siia jm), samuti räägitakse kutsikaga mängimisest, juttu tuleb kutsika hooldamisest ja sotsialiseerimisest.  Marge on EKL-KKK atesteeritud koolitaja

Kontakt: kutsikad @ tako.ee või tel 51 63 176, registreerimisel märkida kindlasti koera tõug, vanus, nimi ja oma telefoninumber.

Algavate kutsikakooli kursuste kohta info SIIN.