Kutsikakool


2020 aasta uued kutsikakooli grupid alustavad:


MÄRTS:  25 märts - 29 aprill kell 18:30 ja 19:30 NB! Kutsikakooli algus on edasi lükatud 29 aprillile!
APRILL: 23 aprill - 28 mai kell 19:30
MAI: 6 mai - 10 juuni kell 18:30


(tunnid toimuvad 1 x nädalas kolmapäeviti, Tallinna lauluväljakul,õues)
Kursuse kestab 6 nädalat ja  hind 70eur

Info ja registreerimine: kutsikad @ tako.ee (eemalda tühikud/ NB! meie vastus võib minna   "junk"i, palun kontrollige), info  telef 5163176 Marge

Registreerimisel palun märkida koera tõug, vanus, nimi ja oma telefoninumber.
Kutsikas peab olema eakohaselt vaktsineeritud!

Kutsikakooli läbinutele soovitame rallikuulekuse trenne!

Kutsikakooli toetab Royal Canin.

Kutsikakooli grupid
Kutsikakooli  ühe tunni kestvus on 45 minutit, grupis on 6-8 kutsikat.  Meie kutsikakoolis on suurt ja väikest kasvu koerad ühes grupis koos, et nad juba maast madalast õpiksid tundma erinevusi oma liigikaaslastega.  Kutsikakooli tunnid toimuvad vabas õhus, võimaldades vajadusel  piisavat kaugust üksteisest . Samuti kasutame me ära ilmataadi pakutavad teenused: treenides nii  vihmas, lumes, palavuses  kui külmas –saab ju see olema ka tulevikus keskkonnaks kus meie koer peab kuuletuma.  Koer  tahab  jalutamist ja tegevust,  ka neil päevadel (sompus ja jahe ilm) kui me ise meelsamini toas istuks. Siis miks mitte veeta see tunnike temaga kutsikakoolis õppides.
Kutsikakooli õppeprogramm
Kutsikakooli programm on hoolikalt ülesehitatud, võttes läbi  kõik kuulekuse põhitõed. Mis annavad teile  suurepärase aluse tulevaseks kooseluks oma uue  kutsikaga  ja ka erinevate koerspordi alade harrastamiseks tulevikus.

Kutsikakooli kursusel õpime:
• Õpime õppima
Kutsika õpetamise juures on väga palju erinevaid detaile. On väga oluline, et premeerime ja kiidame oma koera õigel hetkel ja õigete emotsioonidega. Koerad on täpselt nagu meie –teevad tööd vaid siis kui saavad selle eest ka väärilist tasu. Preemia ja kiituse õige kasutamine aitavad teil omandada oskusi mida vajate oma kutsika treenimisel.
• Kontakt koeraga
Kogu koostöö alus koeraga põhineb inimese ja koera omavahelisel kontaktil. Pilgukontakti oskamine on üks põhiline tingimus koera koolitamisel . Seetõttu alustatakse koera koolitamist pilgukontakti õpetamisest. Koerale õpetatakse , et oma nime kuuldes  võtab ta omanikuga nn silmside.  See aitab meid tulevikus hoida koera tähelepanu eemal  asjadest ja olukordadest mis  võivad esile tuua mitte soovitud käitumise.
• Erinevad käsklused
Õpime kursuse käigus erinevaid käsklusi, mis aitavad teil koeraga paremini  toime tulla igapäevaelus. Näiteks: istu, lama, siia, koht, kõrval jne. Õpetame ka vahvaid trikke, mis on lõbusad nii koerale kui ka omanikule.
• Mäng koeraga
Mängimine koera kutsika- ja nooruspõlves on osa koeraomaniku ja koera suhte loomisest. Õieti õpetatud mängu naudivad nii koer kui omanik. Õige mängu õpetamine võimaldab tulevikus saagiinstinkti abil koera koolitada.
• Kutsika sotsialiseerimine
Kutsikana tuleb koerale tutvustada võimalikult palju erinevaid olukordi, inimesi, loomi, liiklusvahendeid, veterinaari külastamist jne. Kui teha seda õiges vanuses ja õieti hakkab kutsikas kõike seda võtma elu osana.
• Koera hooldamine ja käsitlemine
Pole vahet, kas su koer on pika-või lühikarvaline, õue-või toakoer, hooldada tuleb teda ikka. On väga oluline, et meie kutsikad õpiksid juba alguses ära selle, et inimene võib neil küüsi lõigata, kõrvu kontrollida, hambaid vaadata, pesta, kammida jne. See tuleb tulevikus kasuks nii arsti külastamistel kui  ka näitustel osalejatele  näituseringis.
Kuidas me koolitame?
Kasutame kutsika koolitamisel positiivset koolitusmeetodit „õige käitumine=preemia”. Preemiana kasutame maiust, mänguasju ja kiitvat sõna. Need on asjad millega julgustame ja suuname  kutsikat õieti käituma.
Lõbus ja meeldiv seltskond!
Kutsikakool pakub võimalust igaühel õpetada oma kutsikat meeldivas ja julgustavas õhkkonnas. Pole vaja muretseda, et teie või teie kutsikas pole mõnes harjutuses kõige osavam. Nii nagu inimestel, nii on ka koertel erinevad õppimise võimed ja igaüks õpib oma võimete piiril. Ärge võrrelge oma kutsika õppimisvõimet   teiste kutsikate - teisel kutsikal võib olla kogenum omanik  ja kutsikas ise kergemini koolitatav
Ära muretse kui sinu kutsikas otsustab  esimestel tundidel  näiteks terve tunni haukuda, keset treeningplatsi kakada või teha midagi muud mida sa ei sooviks, et ta teeks . Pea meeles, et  kutsikas alles õpib kuidas uues olukorras käituda. Kutsikakooli juhendaja aitab teil suunata kutsikat õieti käituma ja väikestestki edusammudest rõõmu  tunda.
Kutsikakooli juhendajad aitavad kutsikaomanikel mõista , kuidas oma neljajalgset sõpra õpetada, nii et see oleks lõbus nii kutsikale kui ka omanikule. Grupis harjutades saavad omanikud unustada oma igapäevamured  ja veeta lõbusas ja sõbralikus atmosfääris aega oma uue kutsikaga.

Harjutamine teeb meistriks
Kuna kõik info mida sa vajad oma kutsika treenimiseks edastatakse  teile kutsikatunnis lühikese aja jooksul, peate te leidma võimaluse  igapäev natuke aega , et koolis ettenäidatud harjutusi kodus harjutada. Õppimise tsüklid peavad olema  lihtsad ja lõbusad, need ei tohiks olla tüütuks kohustuseks. Kodus harjutamine võimaldab teil edasi areneda ja järgnevates tundides  juba selgeks õpitut nautida ja kinnistada  seda teiste  kutsikate seltskonnas.
Regulaarse  harjutamisega kodus on teil kutsikakooli lõppedes  hästi treenitud  kutsikas, kes naudib koostööd omanikuga  ja omanik oma vahva neljajalgse sõbraga.
NB! Paha tujuga ära koera õpeta ega treeni, seda ei naudi ei koer ega sina ise!


Pildid: Livia Kask, Leelet Kivioja, Kristi Tilk, Tiina Teng-Tamme